Lietuvos žemės ūkio technikos asociacija tapo tarptautinės CLIMMAR organizacijos nare

Lietuvos žemės ūkio technikos asociacija tapo tarptautinės CLIMMAR organizacijos nare

Lietuvos žemės ūkio technikos asociacija (LŽŪTA) 2024 m. kovo 14 d. tapo tarptautinės žemės ūkio ir sodo technikos pardavėjų asociacijos CLIMMAR nare. Šis žingsnis – reikšmingas proveržis Lietuvos žemės ūkio technikos sektoriui, atveriantis duris į tarptautinę bendradarbiavimo, atstovavimo ir žinių mainų erdvę.

CLIMMAR jungia 15 nacionalinių žemės ūkio technikos pardavėjų asociacijų ir daugiau nei 19 tūkst. įmonių narių iš visos Europos. Žemės ūkio technikos įmonėse dirba virš 166 tūkst. darbuotojų, kurie aptarnauja daugiau kaip 3,2 mln. ūkininkų, valdančių beveik su 2 mlrd. Ha žemės.

Būdama prestižinės tarptautinės žemės ūkio ir sodo technikos asociacijos CLIMMAR nare, LŽŪTA savo nariams atveria duris į platų tarptautinių galimybių spektrą. Čia Lietuvos žemės ūkio technikos sektoriaus atstovai galės užmegzti vertingus ryšius su kolegomis iš visos Europos, dalyvauti įvairiuose seminaruose, konferencijose ir kituose renginiuose, taip pat semtis žinių iš geriausių savo srities specialistų. Tačiau svarbiausia, kad bendradarbiavimas su užsienio kolegomis, leis lengviau spręsti teisines problemas, taip pat kitus reikšmingus iššūkius tokius, kaip užimtumas žemės ūkio rinkoje, mokslas ir inovacijos, darbo kokybės gerinimas ir kt.

Be to, CLIMMAR narystė suteikia galimybę LŽŪTA nariams prisijungti prie įvairių tarptautinių projektų, skirtų skatinti technologines inovacijas ir stiprinti sektoriaus konkurencingumą pasaulinėje rinkoje. Dalyvavimas šiuose projektuose ne tik leis Lietuvos įmonėms tapti konkurencingesnėms, bet ir prisidės prie bendro Lietuvos ūkio augimo ir tarptautinio bendradarbiavimo plėtros.

LŽŪTA prezidentas Erikas Bėrontas sako, kad LŽŪTA, pernai atšventusi 30 metų gimtadienį, ir jos nariai yra pribrendę persikelti į aukštesnį lygmenį ir spręsti problemas tarptautiniu mastu. Taigi, LŽŪTA narystė CLIMMAR – tai strateginis žingsnis, kuris sustiprins Lietuvos žemės ūkio technikos sektorių ir padidins jo tarptautinį konkurencingumą. Ši narystė bus naudinga ne tik LŽŪTA nariams, bet ir visai Lietuvos žemės ūkio bendruomenei, atverdama naujas galimybes bendradarbiavimui ir skatindama sektoriaus plėtrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *